תקשורת דרך משחקים CTG - עדנה אתרוג - סדנאות למטפלים

סדנאות לאנשי מקצוע

אנשי מקצוע הפוגשים ילדים בטיפולים ביום יום מודעים לחשיבות המשחק ולשימוש בו במהלך יצירת הקשר עם הילדים. גישת תקשורת דרך משחקים (CTG)  מאפשרת למטפלים להשתמש במשחק בצורה מעט שונה

גישת CTG היא גישה בעלת 4 עקרונות טיפוליים אותם לומד ורוכש המטפל ובעזרתן הוא מדגים לילד/נער התנהלות שונה עם המשחק. עקרון ההדדיות והמודלינג מאפשרים למטפל להרחיב את השפעת הטיפול/אימון לילד ומשפחתו. כמו כן גישת CTG מאפשרת הדרכת הורים היוצרת שותפות מלאה בין הבית לבין הטיפול.

הסדנאות מחולקות לנושאים שונים ולגילאים שונים, ומותאמות לקבוצות שונות של אוכלוסיית הילדים ובני הנוער שאנו פוגשים בקליניקה. הן מתאימות לאנשי מקצוע בתחומים שונים כמו מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, מאמנים ועוד. ניתן להזמין סדנה ממוקדת המותאמת ספציפית לקבוצה של אנשי מקצוע בתחום מסוים.
 

מגוון הסדנאות לאנשי מקצוע בשיטת תקשורת דרך משחקים:

בוקר של הכרות - תקשורת דרך משחקים (CTG)
סדנה בת 4 שעות הנותנת טעימה והיכרות עם גישת (CTG), מאפשרת לאנשי מקצוע לראות, להיחשף ולהבין את הגישה, ולזהות את היתרונות שלה במהלך העבודה השוטפת עם הילדים. בסדנה מוצגים עקרונות הטיפול של השיטה והם משולבים ומודגמים במשחקים שונים.

סדנת משחק תקשורת דרך משחקים - גילאי לידה עד 3
סדנה זו מתמקדת במשחק ופעילות עם ילדים צעירים. בסדנה מודגם כיצד מפתחים שפה ותקשורת לילד דרך משחק סימבולי ודרך פעילות על השטיח.
 
סדנת משחק תקשורת דרך משחקים - גילאי 3-7: כיצד לעודד ילד לשימוש בשפה מגוונת
הסדנה מתמקדת בטיפולים בילדים בגיל הגן, מודגמים משחקים שונים ומבינים את עקרון ההדדיות בטיפול המאפשר לילד ללמוד ולרכוש מיומנויות שונות כמו: מיומנויות שפה, מיומנויות חברתיות, גמישות מחשבתית, אסטרטגיות חשיבה ועוד.

תקשורת דרך משחקים - משחק עם ילדי ביה"ס
הילדים כבר גדולים, לא כולם רוצים לשחק וצריך שהם יתרגלו יכולות לימודיות, בסדנה זו אנו מדגימים שיטות ופעילויות שונות עם ילדי ונערי בית הספר המחזקים ומארגנים את היכולות השפתיות והלימודיות שלהם בצורה חווייתית ומהנה ולא דרך כתיבה וקריאה (מטלות שבמילא הילדים מתקשים בהן). המשחקים השונים יוצרים סיטואציות בהן הילד כותב וקורא, אך הוא חווה הנאה והצלחה מכיוון שהמטרה היא להצליח במשחק.
 
כישורים חברתיים ומה שביניהם
מהם הכישורים החברתיים? מתי הם נרכשים? כיצד אפשר לפתח כל אחד מארבעת הכישורים החברתיים וכיצד אנחנו עושים זאת? בסדנה זו ניתן ידע תאורטי ומעט הדגמות של משחקים.

תפקודיים ניהוליים אצל הילדים וכיצד לחזקם אצל ילדים
מהם ששת הכישורים הניהוליים? כיצד יכולים אנשי מקצוע לזהות אותם ולחזקם? סדנה בה יוסבר מהו כל תפקוד ניהולי ויוצגו משחקים ופעילויות שונות על מנת לעזור לילד לרכוש את התפקוד הניהולי ולהטמיע אותו בחיי היום יום.

השתלמות בת יומיים - המשחק ככלי אבחוני
יומיים אינטנסיביים בהם מבינים שהמשחק מדמה את החיים ולכן, דרך פעילות משחקית אפשר לקבל הרבה מידע על הילד: החוזקות שלו, המקומות בהם הוא מתקשה, דרך ההתנהלות שלו במשחק מדגימה את דרך ההתנהלות שלו בחיים (נמנע, מוותר, פרפקציוניסט וכד'). במהלך השתלמות זו, אנו מבינים כיצד להעביר אבחון דרך משחק וליצור ממנו תוכנית טיפול מדויקת ומתאימה. בסדנה מוצגים סיכומי אבחון וסגנונות כתיבה המאפשרים לקורא להבין את החוזקות ואת המקומות בהם הילד עדין צריך שיפור ותרגול.


לבירורים נוספים והזמנת סדנאות צרו איתי קשרקורס הכשרה שנתי לטפל בגישת תקשורת דרך משחקים (CGT)
קורס הכשרה שנתי, 140 שעות אקדמאיות, הכוללות מפגשים אישים, לימוד תאורטי, תרגול, ראיית סרטונים, תצפיות והדרכה צמודה שלי לכל משתתף בקורס. על מנת להתקבל לקורס השנתי יש לעמוד בתנאים הבאים:
 
 
 
כל הזכויות שמורות לעדנה אתרוג - קלינאית תקשורת, MA מרצה באקדמיה, מפתחת גישת תקשורת דרך משחקים (CTG)
צרו איתי קשר: 050-6919658  |  ednaetrog1@gmail.com