תקשורת דרך משחקים CTG - עדנה אתרוג - סדנאות להורים

כיצד נעודד את הילד לדבר ולספר חוויות? כיצד נלמד ילד לשתף ברגשותיו ומחשבותיו? בואו נהפוך את הזמן המשותף עם ילדינו לכיף והנאה!

הסדנאות וההרצאות להורים בשיטת תקשורת דרך משחקים (CGT) הן דינמיות וחווייתיות. אתם ההורים יוצאים עם שפע של כלים ורעיונות לפיתוח שפה ותקשורת עם הילדים בחיי היומיום.

ישנו מגוון רחב של סדנאות המותאמות לגילאים ואוכלוסיות שונות, וישנה גם אפשרות להתאים סדנאות משחק ושפה על פי בקשתכם. את הסדנאות וההרצאות ניתן להזמין לקבוצות הורים מכל הסוגים:
  • עבור כיתות וגנים
  • דרך מתנ"סים ומרכזים להורות
  • להורים העובדים בארגונים
  • וכמובן באופן פרטי
     

סדנאות להורים נערכות בכל הארץ בנושאים הבאים:
 

סדנת תקשורת דרך משחקים - להורים לילדים בגילאי לידה עד שלוש
בסדנה נכיר ונבין כיצד משחק הדדי מפתח את השפה ואת התקשורת של הילד. יוצגו משחקים שיש בכל בית ויודגם כיצד לשחק איתם, נדבר על התפתחות השפה והתקשורת, על שמיעה ונזלת כרונית, על מוצץ ועל אכילה.

סדנת תקשורת דרך משחקים - להורים לילדים בגילאי שלוש עד שש
סדנה תתמקד במשחק ופעילויות בבית. יוצגו רעיונות כיצד לשתף את הילדים במטלות הבית: עריכת שולחן, סידור הבית, קיפול כביסה ועוד. כיצד בכל פעילות כזו אנו חושפים בפני הילדים אסטרטגיות החשובות ללמידה ולחיים בכלל. נשחק משחקים שונים ונראה שהמשחק מדמה את החיים ועל כן אפשר ללמד כל תחום במשחק פשוט ומהנה.

סדנאות להורים

סדנת תקשורת דרך משחקים - להורים לילדים בגילאי בי"ס
הורים רבים חשים קושי להתמודד עם ילדיהם בגילאי בית הספר, גישת תקשורת דרך משחקים (CTG) מראה שגם עם ילדי ונערי בית ספר, אפשר לעודד שיח משתף ומעצים דרך פעילויות משחקיות, המשחק מדמה את החיים ועל כן מאפשר לנו להראות את צורת ההתמודדות שלנו בחיים במהלך המשחק. כמו כן, זו דרך נפלאה להגיע לנערים המסתגרים מול המחשב.

סדנת תקשורת דרך משחקים - להורים להם ילדים עם קשיי קשב
הסדנה תתמקד בהתמודדות היום יום עם ילדים להם יש קשיי קשב, בסדנה מוצגים דרכים שונות, מגוונות ומהנות לתרגל את הקשב, לתרגל ארגון וסדר ובעיקר במשחקים שעוזרים לילדנו לקחת אחריות על הקשיים שלהם ולזהות את הדרך המתאימה להם לתרגול ויישום בחיי ביום יום.

סדנת תקשורת דרך משחקים - להורים להם ילדים עם ASD (לשעבר PDD)
בסדנה מוצגים משחקים ורעיונות לפיתוח תקשורת, קשר עין וענין באחר. הרעיון הוא לתת להורים כלים שיאפשרו להם לחזק ולעזור לילדיהם בפיתוח התקשורת היום יומית. בסדנה מוקצה זמן לשאלות והתלבטויות לגבי ההתנהלות של הילד וההורים בבית.

תקשורת חברתית - כיצד לפתח את הכישורים החברתיים של ילדינו
לרבים מילדינו יש קשיים חברתיים, הם סובלים מחרם, הצקות או מבדידות חברתית. הסדנה מציגה להורים דרכים שונות להתמודדות ובעיקר מדגימה פעילויות שונות שיעזרו לילד לתרגל מיומנויות חברתיות כגון: הקשבה לאחר, איסוף מידע, הבנת ג'סטות ועוד. פעמים רבות יש פגיעה במיומנויות החברתיות והמשפחה אינה מבינה מדוע הילד חווה קשיים עם חבריו. בסדנה יוצגו משחקים שונים שיעודדו את הילד לתרגל את התקשורת החברתית שלו.

סדנת משחק לסבא וסבתא לילד השונה
גם סבא וסבתא רוצים להיות שותפים בהבנה בקשיים של הנכדים. הסדנה מאפשרת לסבסבתא לשאול שאלות, להעלות חששות ובעיקר מציגה בפניהם את התרומה הרבה שהם יכולים להביא לגידול הילד המיוחד. בסדנה מוצגים משחקים שונים וכיצד להנות בחברת הנכדים.

התפתחות שפה ודיבור אצל ילדים - מתי איך וכמה?
סדנה אינפורמטיבית, המציגה את התפתחות השפה והדיבור של ילדים. מציגה נורות אדומות, מתי כדאי לפנות להתייעצות, מה לעשות כאשר יש עיכוב בשפה ובדיבור וכיצד לנהוג בסיטואציות בהם נתקלים בקשיים עם המערכות.

הילד שלכם מדבר מספיק? לדעת מתי יש בעיה ולמי לפנות
זיהוי קשיים בהתפתחות השפה והדיבור, הבנת מערכות החינוך וקופות החולים, הסברים לגבי ההבדלים בפניה להתפתחות הילד או לטיפול בקהילה. מה ההבדל בין טיפול פרטי לטיפול עם התחייבות ועוד ועוד שאלות המטרידות הורים שילדיהם זקוקים לטיפולים פרא-רפואיים.


לבירורים נוספים והזמנת סדנאות צרו איתי קשר


 
 
כל הזכויות שמורות לעדנה אתרוג - קלינאית תקשורת, MA מרצה באקדמיה, מפתחת גישת תקשורת דרך משחקים (CTG)
צרו איתי קשר: 050-6919658  |  ednaetrog1@gmail.com