תקשורת דרך משחקים CTG - עדנה אתרוג - על השיטה
תקשורת דרך משחקים (CTG) היא גישה לפיתוח כישורים חברתיים, רגשיים ותקשורתיים באמצעות משחקים שכולנו מכירים, ושימוש בהם בקליניקה ובחיי היומיום - בבית, בגן ובביה"ס, עם חברים ועוד. הגישה נותנת כלים לאבחון, לימוד, טיפול ויצירת חוויה המקדמת את הילדים שפתית ותקשורתית.

למי הגישה מיועדת?

  1. להורים שרוצים לגדל ילדים היודעים להביע את רגשותיהם, מחשבותיהם ורצונותיהם, ליצור קשרים ולהיות אהובים על ידי הסביבה.
     
  2.  לאנשי מקצוע המחפשים עוד כלים להגיע לליבם של הילדים איתם הם עובדים, ולהוביל אותם לצמיחה ושינוי בדרך ייחודית ומהנה ליישום.

על הגישה - תקשורת דרך משחקים

מהי מטרת הגישה?

  • הגישה נועדה לאפשר לנו ליצור שיח משתף, מעצים ומשמעותי עם הילדים.
  • לתת לילדים כלים לקיים תקשורת זורמת ופרודוקטיבית במשפחה ובחברה.
  • לתרגל עם הילדים את המיומנויות הנדרשות על מנת שיחוו הצלחות חברתיות ואישיות.
  • לחזק אצל הילדים את כישורי השפה, ולהקל על התמודדותם עם קשיי שפה ודיבור.
  • לשפר במשפחה ובגן את יכולות ההקשבה והביטוי העצמי בשיחה.


החזון של הגישה:

אני מאמינה שכל אחד מאיתנו יכול לגדל ילד תקשורתי, ילד המביע את רגשותיו ואת רצונותיו במילים ובמבטים, ומעדיף לעיתים לשבת ולדבר במקום לשחק במחשב או לצפות בטלוויזיה. למרות מה שנהוג לחשוב, הילדים שלנו לא באמת רוצים לבהות במסך כל היום. גם הם בדיוק כמונו, מחפשים קשר ותקשורת. הם מבקשים אהבה והכלה ובעיקר זקוקים לאוזן קשבת ותומכת. משחק הוא אמצעי תקשורת המתאים לכל אדם הנפגש עם ילדים: מטפלות בגיל הרך, גננות, מורים, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, פסיכולוגים, מאמנים וכמובן הורים ובני משפחה!

בעזרת תקשורת דרך משחקים (CTG) נוכל להכיר את הילדים טוב יותר, ללמוד מה הם מרגישים, מה הם חושבים, כיצד הם רואים את העולם ואיך הם חיים בו. ונוכל לגדל ילדים שיהיו בטוחים בעצמם וביכולותיהם, ילדים שיודעים לשתף, לדבר, לבקש עזרה ולזהות רגשות אצל אחרים, הם גדלים להיות אנשים המסוגלים ליצור קשרים טובים ולבטא את עצמם היטב! תקשורת דרך משחקים מאפשרת לצוות החינוכי לגדל ילד יוזם, פעיל, ומאפשר לו לחשוב על רעיונות שונים ואסטרטגיות חשיבה שונות.

תקשורת דרך משחקים (CTG) מאפשרת לנו לפתח כישורים חברתיים ולשמור על יכולות אנושיות בסיסיות, כמו, היכולת לחוש חמלה ואמפתיה והיכולת לשוחח פנים אל פנים. יצירת מערכות יחסים בריאות תלויה במיומנויות חברתיות שכוללות יכולת הבעה, יכולת הקשבה, יכולת הבנה ויכולת להגיב בתגובה מתאימה - ואותן השיטה פועלת לחזק בצורות שונות.
 
 
 
כל הזכויות שמורות לעדנה אתרוג - קלינאית תקשורת, MA מרצה באקדמיה, מפתחת גישת תקשורת דרך משחקים (CTG)
צרו איתי קשר: 050-6919658  |  ednaetrog1@gmail.com