תקשורת דרך משחקים CTG - עדנה אתרוג - המלצות של אנשי מקצוע על סדנאות

המלצות ופידבקים על הסדנאות לאנשי מקצוע


כל קלינאית שרוצה להתקדם ולהשתנות
מקלינאית טובה - לקלינאית מעולה
מקלינאית משעממת - לקלינאית מרתקת
מקלינאית אובדת עצות - לקלינאית עשירה ברעיונות
מקלינאית מפוזרת - לקלינאית ממוקדת
מקלינאית נוקשה - לקלינאית גמישה
מקלינאית תבניתית - לקלינאית יצירתית
מומלץ בחום ואף חובה להשתתף בסדנה.
רבקה קליין, קלינאית תקשורת


הרצאה מעניינת ומהנה. מגוונת ונותנת כלים.
אפרת שמואלי, עובדת סוציאלית
 
עדנה היקרה, נהניתי מאוד להשתתף בסדנה שלך, "תקשורת דרך משחקים". שילבת דוגמאות מעניינות, פרקטיות, ממש ברמה שכל הורה יכול לעשות בבית. אני חושבת שהסדנה הזו היא שליחות ומצווה לכל הורה, והלוואי וזה יגיע לכל בית בישראל. תודה.
ליאת גולן הרץ, מדריכת הורים וצוותי חינוך

סדנה הנותנת כלים מעשיים באיך ניתן להפוך את זמן המשחק לכיף, ועידוד תקשורת בינינו לבין ילדנו.
אלה נחום, יועצת חינוכית לגיל הרך


נהניתי מאוד מסדנת כישורים ניהוליים המקיפה והמעשירה. אני חושבת שהיא תרמה לי המון גם כקלינאית וגם כאמא לילדים. תודה רבה
אורנית שרון, קלינאית תקשורת


הסדנה עוזרת בניתוח התנהגות והמשגה של מהם הקשיים שמצריכים התערבות ודרכים יצירותיות לסייע וליצור שינוי. תודה!
נטע ביבי, קלינאית תקשורת


היה מאוד מעניין, מרתק, פותח את הראש... קיבלתי המון כיווני מחשבה ורעיונות פרקטיים ליישום בעבודתי. הבנתי שתפקידיי כקלינאית במשרד החינוך רחבים ומגוונים ושניתן לצאת מה"קונקרטי" אל החיים האמיתיים. תודה רבה!
נועה יצחקי, קלינאית תקשורת


הסדנה עשתה לי סדר בראש ונתנה לי רעיונות מעשיים בכמה רמות גיל. היה מעניין מאוד- ישנתי מאוחר אתמול ובכל זאת הצלחתי להקשיב!
חוי טשארני, קלינאית תקשורת


למדתי איך אפשר להעביר למידה ממשחק לחיים האמיתיים, זו הפעם הראשונה שהתעמקתי במשחק ופתאום נגלו לעיני דברים שלא שמתי לב אליהם.
אודליה בן דוד, סייעת בגן


ההרצאה הייתה מעניינת מאוד, מרעננת ותורמת. קיבלתי רעיונות רבים ליישום בגן תקשורת, בעיקר להיות שווה וחלק מהמשחקים ולא רק להיות מדריכה או מתווכת אלא ממש להעביר ולהמליל את מחשבותיי כשאני משחקת עם הילדים. תודה!
אסנת שרעבי מטלון, גננת בגן תקשורת


יצאתי מהסדנה עם תובנה משמעותית ביחס שלי לילדים כמאזינים - מדברים מיומנים. לנצל הזדמנויות פשוטות ביום-יום לפיתוח תחום זה. תודה!
תפארת יפת, גננת בגן שפתי


לאחר שהשתתפתי בהרצאה של עדנה אתרוג אפשר להגיד שהתחלתי להביט על משחק באופן שונה. גילתי כיצד אני יכולה לשדרג משחק קיים- להעלותו ברמה, לשנות את מטרתו וכיצד אני כגננת יכולה להעזר בו ללמידת מידע על ילדי הגן שלי. היה מעניין מאוד, תודה!
ירדן לוי, גננת
 
 
תודה, תודה, תודה! חשבתי לעצמי שזה היה נועז מה שאמרתי לה על "לא פר" כי בעבר תמיד בלעתי ושתקתי. אני חושבת שהדרך שלך היא פשוט BRILLIANT אין מילים אחרות לתאר אותה. להבין איך לעזור לילדה בלי קביים, ולהראות גם להורים.... נפל לי בעצם האסימון בטיפול הזה!   
נועה קפלן, קלינאית תקשורת
 

היה מאוד מעניין, מקצועי ומעשי. הסדנא עשירה מאוד בתוכן שניתן ליישם בקלות ובפשטות ושזה מאוד קל להיות גמישים ויצירתיים גם עם ציוד פשוט יותר. תמיד נהנית לשמוע אותך, מתחברת, תודה לך. חייבת לציין שזה מאוד מעשי גם לילדים האישיים שלי ואני מאמצת הכל! תודה מכל הלב.
הודא אבו חיט, קלינאית תקשורת


עדנה היקרה, הבטחתי שאכתוב ברגע שאתן לדברים מההרצאה לשקוע ולחלחל. והנה כבר היום, ארבעה ימים אחרי, הטיפולים נראו אחרת. לא חשבתי שזה יקרה, וחשבתי שאם יקרה יקח לזה זמן רב יותר. הצלחת בדברייך להוסיף רבדים מקצועיים לעבודתי, לנתח דברים שהתאימו לדרך החשיבה והטיפול שלי, וכאמור, כבר ראיתי שינוי חשיבתי ותהליכי במטופלי. שמחה שהייתי ומודה לך על המקום המאפשר הזה.
נילית כהן מיידן, קלינאית תקשורת


הייתי היום בהרצאה שנתת, מאוד נהניתי, תודה. היה בהחלט מרענן בנוף ההשתלמויות של קלינאיות התקשורת - אהבתי את גישתך ההוליסטית והמתייחסת להיבטי הנפש! אני חושבת שהרבה קלינאיות לא מתייחסות אליהם במידה מספקת, והרי אנו עובדות עם אנשים ועם נפשות רכות
עידית ברוך, קלינאית תקשורת


הסדנה הועברה בצורה מעניינת ונתנה לי כלים לחשוב איך ניתן להוציא מכל משחק כמה מטרות, ואיך לשחק משחק בכמה דרכים על מנת שהילד (ואני) לא נשתעמם מאותו משחק.
הדס בן-שלום, קלינאית תקשורת


אני ממליצה בחום על הסדנה! קיבלתי המון כלים מעשיים לעבודה היומיומית. רעיונות לטיפולים, למשחקים, ההבנה שכל דבר- חפץ, משחק, אפשר להסב לטיפול ולהפיק כל כך הרבה. החשיבות של המללת תהליכי חשיבה ושיתוף הדדי בין הילד אלייך. פשוט נהניתי!
דקלה טויטו, קלינאית תקשורת


בסדנה למדתי להשתהות לפני תשובה, במשחק ובתקשורת בין-אישית. למדתי כיצד להתייחס ולפרש רגשות. למדתי על חשיבות איסוף מידע על אופי המטופלים.
דפנה חיזנר, קלינאית תקשורת


סדנה מאוזנת - ממידע תיאורטי ועד למעשי. רכשתי כלים - איך לטפל בילד עם קשיי תקשורת חברתיים. גם למדתי דרכים לנצל את המשחקים שברשותי למטרות מגוונות.
טובה קסטנבוים, קלינאית תקשורת


לסדנה המקסימה של עדנה הגעתי בתור קלינאית צעירה  שמעוניינת ללמוד איך לשחק עם הילדים איתם אני עובדת. מצאתי את עצמי לא פעם משחקת עם ילד בתחושה שלא ברור לי לגמרי כיצד להוביל את המשחק ולהשתמש בו לצרכי הטיפול בהנאה. הסדנה נתנה לי כלים רבים ופשוטים ליישום, באמצעותם אוכל כבר מהטיפול הבא לעורר הנאה רבה יותר, שת"פ והדדיות שהיום קבלה הרבה יותר תוכן. למדתי על דרכים שונות לשחק משחקים, חיבות ההקפדה על החוקים, גמישות ובעיקר כיצד לשפר את ביצועיי כמטפלת. אשתמש בידע שצברתי היום כבר מיום הטיפולים הבא שלי, ואשמח להשתדרג ולהתעדכן בעתיד אודות גישה זו.
ימית רוקסא, קליניאית תקשורת


סיימתי את לימודי לפני כשנתיים וחצי וכרגע אני סטודנטית לתואר שני בהפרעות בתקשורת. אני מה שנקרא "קלינאית חדשה" ולכן אני כל כך צמאה לידע שלא מגיע  מהאקדמיה, אלא "מהשטח". אני כרגע מטפלת בילדים רק עד  גיל 6 בערך, למעט טיפולי היגוי (אמרתי בסבב את זה, לא בטוח שתזכרי..) שאליהם מגיעים גם גדולים. ולמרות זאת נתרמתי מהסדנה, הרבה דברים שנאמרו התאימו גם למקרים בהם המטופלים הם ילדים קטנים. הדבר המשמעותי שלקחתי לי מהסדנה, זו תכונת הכנות. כנות לנער, להורה ולתהליך עצמו. להגיד "אני לא יודעת.." זו כנות. ללכת ולבדוק ולברר את מה שאני לא יודעת ואז לחזור אל הנער/ילד/הורה, ויחד איתו להוביל להתקדמות ולהצלחה, זו דרך כנה ואמיצה בעיניי. ואת זה לקחתי, תודה. אני חייבת לומר שגם אופן בו העברת את המסר והנושא היה מעניין, וגרם לי לרצות לשמוע וללמוד עוד ועוד... אני בטוחה שיש עוד כמה נקודות שלקחתי, אני מניחה שהן יצוצו בהמשך. ממש אשמח לשמוע על סדנאות ומפגשים דומים.
רחל זית, קליניאית תקשורת


סדנה נפלאה ומאוד מלמדת. יצאתי עם כלים מעשיים שאוכל ליישם בקלות בטיפולים. היה נעים ונחמד בקבוצה אינטימית.
ליאור לוי, קלינאית תקשורת


אני מרפאה בעיסוק במקצועי, ולאורך כל הסדנא מצאתי שהיא מתאימה מאוד למרפאות בעיסוק כי הכלים שאת נותנת הם אוניברסלים, טיפוליים שבעיקר מעודדים התמודדות "און ליין" עם אתגרי החיים בקליניקה. השיטה יוצרת ערוץ להעלאת המוטיבציה והפעילות האקטיבית.
תמר עמר, מרפאה בעיסוק


הייתי במפגש מרתק של עדנה, למדתי כל כך הרבה  דברים הקשורים להסתכלות שלי על נכדי. מה שבעיקר אהבתי זה לא לתת לנצח, להיות קשובה, להיות גמישה, לכבד את מה שמביאים לחדר הטיפולים, לכבד את הילד כאדם, אהבתי מאוד את המשחקיות, ההתלהבות, הנתינה והשפע.
נורית לרנר, מאמנת וסבתא


אני איישם את מה שלמדתי ללא כל ספק והסדנה נתנה לי כלים כיצד לשחק עם הילד בדרך חוויתית ומלמדת. תודה רבה!
כוכבה ביסמיט, סייעת בגן


עדנה אתרוג משחקת את עצמה ואת פועלה; משתמשת בכל גופה ופרצופה - פשוט משקפת את כל הווייתה להמחיש לילדים ולהורים את החשיבות של תקשורת דרך משחקים. פשוט לשחק- בכל גיל! ממליצה בחום.
שרית ברק שחר, תרפיה במגע טיפול והדרכה


השתתפתי בסדנה המעולה! קיבלתי המון כלים ודגשים על החשיבות במשחק עם הילדים ורעיונות מקסימים איך לעשות את זה בצורה מעניינת, נעימה, מפתחת ומהנה! תודה רבה.
בוסן חנות, אחותלמדתי וחידדתי את הידע על משחקים - העובדה שניתן לשלב כל כך הרבה מטרות במשחק אחד פשוט. לפעמים יוצא לי "לשבור את הראש" על איזה משחק לבחור ואיך הוא יכול להיות מדויק עבור המטופל, והיום הבנתי שהרבה משחקים יכולים לשרת מטרה אחת משותפת, רק צריך לחשוב ביצירתיות.
אורטל בורדה, סטודנטית באוניברסיטת אריאל


הרצאה מאוד מעניינת וחשובה אשר מביאה נקודת מבט חדשה לדרך בה אנו מתייחסים ומתכננים טיפולים, תוך כדי חשיבה מחוץ לקופסה ושבירת השגרה בשימוש במשחקים שונים.
רותם אלבז, סטודנטית באוניברסיטת אריאל


למדתי איך להסתכל על משחקים בצורה יצירתית, שיש צורך לדייק במטרות טיפוליות והחשיבות בהסבר והדגמה של משחק בטיפול. בנוסף- משחק חוצה גילאים ולכן אפשר וצריך להשתמש בו בכל מיני גילאים וטיפולים.
קורל גנית, סטודנטית באוניברסיטת אריאל
 

 

 
כל הזכויות שמורות לעדנה אתרוג - קלינאית תקשורת, MA מרצה באקדמיה, מפתחת גישת תקשורת דרך משחקים (CTG)
צרו איתי קשר: 050-6919658  |  ednaetrog1@gmail.com