תקשורת דרך משחקים
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
סדנאות קרובות
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
כיצד מחליטים איזה משחק לקנות?
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
קניית הספר- תקשורת דרך משחקים
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
 
דף הבית >> הרצאות וסדנאות >> סדנאות להורים

הרצאות וסדנאות להורים

הורה לילד שואל את עצמו, אלפי שאלות לגבי ההתפתחות של ילדו:

 • האם הילד שלי מתפתח כמו כל חבריו?
 • האם הדיבור שלו תואם לגיל?
 • האם השפה שרכש עשירה מספיק על מנת שיצליח בבית  הספר?
 • האם ההבנה של ילדי טובה?
 • האם אני כהורה יודע כיצד להעשיר את שפתו, האם אני משחק עם ילדי מספיק?
 • האם לבן העשרה שלי יש כישורים חברתיים טובים?
 • כיצד לומדים מיומנויות חברתיות?


על שאלות אלו ועוד אני עונה בסדנאות ובהרצאות שאני מעבירה:
 

סדנאות משחק, סדנאות בהן חווים את המשחקים:

 1. סדנת משחקים לילדים בגילאי לידה עד גיל שלוש: בסדנא אני מראה כיצד לשחק עם חפצים ותמונות שיש לכל אחת ואחד מאיתנו בבית. כיצד להיעזר במה שיש בבית על מנת לפתח את השפה של ילדנו. בסדנה ניתנות דוגמאות לפעילויות משותפות, משחקים שונים ורעיונות כיצד לעודד את הילד להפיק צלילים, להפיק מילים, לדבר, לבקש ולהביע רצונות.
   
 2. סדנת משחקים לילדים מגיל שלוש ומעלה: בסדנה אני מראה כיצד המשחק גדל עם הילדים, כיצד לשחק באותו משחק ברמות ודרישות שונות. אנו דנים כיצד לעודד את הילד לשתף, לספר ולתאר מה עבר עליו בגן או בבית הספר.
 3. סדנת משחקים לסבא וסבתא- סבא וסבתא נהנים מהמשחק והשהייה עם הנכדים. המשחק ביחד זו דרך נהדרת להרחיב שפה ולחזק קשרים. בסדנה אני מראה כיצד לעודד את הילדים לדבר, ליזום, לפתור בעיות ובכלל להנות מהפעילות ובמקביל ליצור קשר חם ואוהב המשלב בתוכו הומור ולמידה.
 4. סדנת משחקים לסבא וסבתא לילד השונה: כשנולד ילד עם קשיים, לוקח זמן להורים ולמשפחה להבין ולקבל. פעמיים רבות הסבתות והסבים נשארים קצת מאוחר, מבולבלים ולא מבינים מה קורה עם הנכד. מטרת הסדנה לחשוף את המשתתפים לקשיים הקיימים, ללמדם כיצד לתמוך בילדיהם וכיצד ליצור קשר עם הנכדים. כל זאת דרך משחק ובילוי שיאפשרו לסבים ולסבתות להתחבר לנכדים ולהנות מהם למרות הקשיים. (הסדנה בנושא PDD, לקווי שמיעה ולקויי למידה ולקויי שפה).
 5. סדנת משחק להורים- לילדים בבי"ס: אני מאמינה שאף פעם לא מאוחר מידי... גם ילדים ומבוגרים נהנים ממשחקים משותפים ומתקשורת זורמת. בסדנה זו אני מראה איך להפוך משחקי חשיבה ומשחקים קבוצתיים למשחק בו ניתן ללמוד אחד על השני, להכיר, להשמיע, לשתף בדעות, רגשות ומחשבות. 


הרצאות בנושאי שפה להורים:

 1. התפתחות השפה: בהרצאת שפה ניתנת תמונה למה נדרש בכל גיל מבחינה שפתית. ניתנת סקירה לזמן התקין של רכישת הדיבור, ההגייה הנכונה, התפתחות השפה והשפעתה על התפתחות החשיבה ולהפך, חשיבות פיתוח החשיבה על התפתחות השפה.
   
 2. נורות אזהרה: מתי ההיגוי של ילדנו אינו תקין, מתי השפה אינה מתפתחת כנדרש, מתי חוסר השטף הופך לגמגום, כיתד לעזור לילדנו מבחינה חברתית, איזה כלים להקנות לו על מנת שיוכל להשתלב חברתית ועוד. ההרצאה מקנה כלים ומרגיעה הורים המודאגים מהתפתחות ילדיהם ומוכנותם לגן או לבית הספר.
   
 3. הקשר בין השפה ללמידה: בהרצאה שפה מתוארת חשיבות הרבה ללמידת השפה, מוסברת חשיבות רכישת כל תחומי השפה על מנת שהלמידה תהיה קלה וזורמת. בהרצאות שפה אני מראה ומכוונת כיצד לפתח תחומי שפה שעוזרים בלמידה, כמו מודעות פונולוגית, הבנת רצפים ועוד.
   
 4. מיומנויות חברתיות: הרצאה זו מיועדת להורים שלילדיהם יש קשיים חברתיים והם מחפשים כלים כיצד לעזור לילדיהם, כיצד לכוון, להדריך ולתמוך בג'ונגל החברתי. בהרצאה אני נותנת כלים כיצד לעודד, כיצד לתווך התנהגות חברתית לילד בזמן שחבר מגיע לבית ועוד.

בכל המפגשים וההרצאות יש מקום להעלאת שאלות, להתלבטויות וכן ישנן קבוצות הורים שקובעות מפגשים מתמשכים בהם אנו גדלים ומתפתחים עם ילדנו.
 

 ליצירת קשר
חייגו:
050-6919658 
או שלחו הודעה:

 

האתר נבנה ע"י ענבר שיווק דיגיטלי | סטודיו לבניית אתרים, יצירת תוכן שיווקי, ליווי וייעוץ לעסקים