תקשורת דרך משחקים
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
סדנאות קרובות
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
כיצד מחליטים איזה משחק לקנות?
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
קניית הספר- תקשורת דרך משחקים
מבצע!
מתנת סוף שנה לגנים או לבתי הספר
הספר "תקשורת דרך משחקים" במחיר מאוד מיוחד בקנייה של 15 ספרים ומעלה.
לקנייה
 
דף הבית >> חדשות >> כיצד מחליטים איזה משחק לקנות?
 
 כיצד מחליטים איזה משחק לקנות לילד?

במאמר זה  אתיחס לשאלה שנשאלתי שוב ושוב: כיצד לבחור משחק מתאים לילד?

נו, אז איך יודעים מה לקנות? איך מחליטים אם המשחק הוא טוב?

כשאני קונה לילד משחק אני מתייחסת לכמה נקודות:

  1. בן כמה הילד?
  2. מה הוא אוהב לעשות?
  3. האם המשחק מעניין?
  4. האם זה משחק שאפשר לשחק בצורות שונות?
  5. האם ההוראות ברורות.... כן, לפעמים אי אפשר להבין את חוקי המשחק.

הפעם נתמקד בגיל הילדים, בכל גיל אני חושבת לאן אני רוצה שהילד יתקדם הלאה...

 ילד עד גיל שנה - אנו רוצים למשוך את תשומת ליבו, שישים לב להבעות פנים, לתנועות, להתנהגות שלנו. אנו רוצים שהילד יצור קשר עין, יקשיב לנו ויפיק צלילים משל עצמו. לכן מומלץ לבחור משחקים המפיקים קול ויוצרים ענין: משיכה בחוט על מנת להפיק צליל - שימו לב שאתם מלווים את המשחק בדיבורים: "תראה, אני מושך ושומעים שיר" או "בוא, תמשוך חזק ונקשיב מה שומעים". אפשרות נוספת הקיימת בשוק אלו משחקי הצורות - גם כאן מומלץ ללשבת ולחשוב בקול רם: "תראי, צורת עיגול, איפה נשים אותה? אוי זה לא מתאים אולי במקום אחר?" חשוב לזכור שבכל משחק שבוחרים לשחק עם הילד מומלץ לשבת לידו ולהמליל (להגיד בקול רם את מה שרואים/קורה במשחק). בצורה זו הילד קשוב ושומע את המילים, זו ההזדמנות שלו לחבר בין המילה (הסמל=הצלילים) .לחפץ.

 מגיל שנה עד שלוש- ישנם משחקים רבים המתאימים לגיל זה אך מה שאופייני לגיל זה היא האהבה לתנועה. רבים מהילדים נהנים לרוץ, לקפוץ לשחק בכדור וזה נפלא וחשוב מאד להתפתחות המוטורית שלהם וללמידה. היום אתייחס דוקא למשחקי הקופסה- אלו משחקים הדורשים ישיבה וריכוז לאורך זמן ובעצם בשקט שקיים הם מאפשרים למידה וגם מרגילים את ילדנו לשבת ולהנות ממשחק שקט. משחקי הקופסה מאפשרים לילדנו להיחשף לאוצר מילים חדש, לתרגל טכניקות חשיבה כמו התאמות, זיכרון, יצירת זוגות, קבוצות ועוד ועוד. גם בגיל זה יש משחקים רבים ומקפידה אני לא להמליץ על משחק מסויים אלא לחזור ולהזכיר שאתם כשאתם עומדים בחנות ומסתכלים על המשחק- חשבו מה הילד ילמד ממנו, האם אפשר לדבר על המשחק, האם התמונות ברורות ומשקפות את החפץ/החיה במציאות, בדקו האם נראה לכם מעניין לשחק במשחק והכי חשוב- האם יהיה כיף לשחק בו? בבית כשמשחקים במשחק- הקפידו לדבר- להמליל את המחשבות שלכם ואת תהליכי החשיבה. בצורה זאת הילד לומד דרככם כיצד לתכנן מהלכים וכיצד לחשוב.

♥ מגיל שלוש עד גיל שבע שנים- בגיל זה החשיבה מתפתחת מאד ולכן מומלץ לבחור משחקים המפתחים את יכולת החשיבה והארגון של הילד. לדוגמה משחק רביעיות העוזר לילד לאסוף מידע, לזכור פרטים, לדעת לבקש ועוד. משחקי מסלול, משחקים עם קלפים, משחקים הדורשים צאור והסבר ועוד ועוד כולם מוצלחים ומתאימים! אנו צריכים לזכור ולהקפיד לדבר, לחשוב בקול רם- להסביר כיצד נחשנו/גילינו הצלחנו במשחק וכד'.

♥ גיל שבע והלאה- בגיל זה מומלץ לבחור במשחקי חשיבה: דמקה, שעת שיא, 4 בשורה אחת ועוד רבים וטובים. גם פה מומלץ להוסיף חוק קטן והוא החשיבה בקול רם- בצורה זו אני מדגימה לילדים כיצד אני חושבת ומתכננת ועוזרת להם ללמוד לחשוב בצורה נכונה על מנת להצליח ולנצח.

יש עוד סיבות טובות כיצד לבחור משחק...  ועל זה ארחיב במאמר הבא וכן בסדנאות המתקיימות בכל הארץ.
המעוניינים להזמין סדנה או להצטרף לסדנה- מוזמנים לכתוב למייל: ednaetrog1@walla.co.il  ליצירת קשר
חייגו:
050-6919658 
או שלחו הודעה:

 

האתר נבנה ע"י ענבר שיווק דיגיטלי | סטודיו לבניית אתרים, יצירת תוכן שיווקי, ליווי וייעוץ לעסקים